دانلود فیلم Army of Shadows 1969 ارتش سایه ها
شب
روز

Army of Shadows

از 1 رای
کیفیت بلوری 1080p اضافه شد
کارگردان : Jean-Pierre Melville
سال ساخت : 1969
رده بندی سنی : مشخص نشده
خلاصه داستان :

موضوع فیلم ارتش سایه ها (Army of Shadows) درباره گروهی از جوانان مقاومت فرانسه است که در زمان اشغال فرانسه توسط نازی ها، به مبارزه با آنها می پردازند.


دانلود فیلم Army of Shadows 1969 با لینک مستقیم

دانلود فیلم ارتش سایه ها ژان پیر ملویل زبان اصلی (فرانسوی)

دانلود فیلم Army of Shadows 1969 با زیرنویس فارسی

تریلر فیلم اضافه شد

کیفیت بلوری 720p و 1080p اضافه شد


ارتش سایه ها (به انگلیسی: Army of Shadows و به فرانسوی: L’armée des ombres ) نام یک فیلم درام و جنگی کلاسیک محصول سال 1969 فرانسه و ایتالیا ساخته کارگردان فرانسوی، ژان پیر ملویل است. از بازیگران این فیلم خارجی می توان به لینو ونتورا ، پل موریس ، ژان پیر کسل و سیمون سینیوره اشاره کرد. این فیلم بر اساس رمانی به همین نام نوشته ژوزف کسل ساخته شده است.


نقد و بررسی فیلم ارتش سایه ها 1969

(خطور اسپویل داستان)

ارتش سایه ها اثر ژوزف کسل جهانی بی انتهاست از روحیاتی متعدد و پیچیده انسان میل به آزادی، عشق به فرزند – همسر – قدرت و هویت و فرهنگ ملی همگی در آن حضور دارند. دیدگاه‌های متفاوتی (از اصالت سود و فایده گرفته تا آرمان‌های اومانیستی) در آن به مصاف یکدیگر می‌روند و در این جاست که فرانسه خلق شده توسط جوزف کسل نمایی بازسازی شده از «آرماگدون» انجیل یوحنای نبی را مجسم می‌سازد. نبردی که در روزازل میان تمام نیروهای خیر و تمام نیروهای شر درگرفت و نیروهای سپیدی به مدد آذرخش خشم الهی تاریکی‌ها و شیاطین را راندند و به دوزخ پرتاب کردند و در انبوهی از افسران گشتاپو و خبر چینان و افراد جان بر کف نهضت مقاومت که بی‌وقفه یکدیگر را می‌کشند و کشته می‌شوند ما یکبار دیگر مصاف و نبرد تاریخی همان نبرد مقدس را می‌بینیم، نبردی که هم‌زمان در دنیای درونی تمامی این انسان‌های مبارزدر جریان است و ما خوانندگان به مدد قلم توانای نویسنده از نتایج و عواقب آن به موازات جنگ جهانی باخبر می‌شویم.

داستان راویان متعددی دارد، بعضی ناشناس هستند و برخی دیگر قهرمانانی هستند که در بطن حوادث داستان قرار دارند. ما با دید یک سرباز آلمانی به یک عضو ساده نهضت مقاومت – رئیس اداره عملیاتی نهضت – رئیس بزرگ نهضت و هزاران رابط و اعضای گوناگون مبارزه آشنا می‌شویم، مانند شاهی که از فراز قصر خویش نظاره گر نبردی بی‌امان است بر تمام حوادث اشراف داریم و همانند خداوند در خلوت‌ترین ساعات افراد و شخصیتهای داستان حاضریم. سرگذشت تلخ بسیاری از این قهرمانان گمنام (که حتی خود نیز خود را به این نام نمی‌شناسند!) در این داستان روایت شده که هریک سندی است از کتاب مقاومت، ضمن آنکه به مدد چند شخصیت محوری (ژربیه – فلیکس- ماتیلد و ژان فرانسوا) که در اغلب حوادث حاضرند انسجام داستان حفظ می‌شود.

دانلود فیلم The Army of Shadows 1969 ارتش سایه ها

فضاسازی کامل و با تشریحات دقیق صورت می‌گیرد و ما پیش از آنکه شاهد عمل هرکاراکتری باشیم، ابتدا با گذشته و مشخصات او آشنا می‌شویم. آینده مبهم و فضای مه آلود داستان آنقدر حجیم است که نویسنده نیاری نمی‌بیند تا با افزودن به ابعاد ناشناخته قهرمانانش به آن دامن زند.

عاقبت اکثر این قهرمانان در مکانی یا جایی میان حماسه و تراژدی در نوسان است. کدام یک بیشتر سنگینی می‌کند؟ حتی ما که نسل آینده قهرمانان کتاب محسوب می‌شویم نمی‌توانیم جواب قاطعی به این پرسش بدهیم. شاید به این سبب که ما برخلاف کاراکترهای کتاب مجبور به پاسخ دادن به سئوال‌های پایه‌ای و مهم ترنشده‌ایم که اینکه فلسفه حیات بشری چیست و براساس چه ارزش‌ها – قوانین و اخلاقیاتی استوار است؟ جوزف کسل به ما این فرصت را می‌دهد که در خلاء عدم اجبار و شرایط طاقت فرسای جنگ، عاقلانه تر – عمیق‌تر – دقیق تر به این پرسش‌ها پاسخ دهیم. او برای راهنمایی ما تجربهٔ نسل جنگ جهانی را به ما عرضه می‌کند نسلی که در فضایی آکنده از بیم و هراس، ایده‌آلیسم و رئالیسم و به صورتی ضربتی به این سئوالات پاسخ داد و به سوی سرنوشت خویش شنافت. اینک نوبت ماست که در فضایی آرامتر و با فرصتی بسیار بیشتر به این سئوالات بیندیشیم، سئوالاتی که دنیای آینده و حال ما را خواهند ساخت.

منبع: ویکیپدیا


 

بخش دانلود (جهت دانلود با سرعت بالا از آی‌پی ایران استفاده کنید)
1 دانلود نسخه زبان اصلی
انکودر: YTS زمان: 2h 25min
1 تریلر فیلم
نظرات و نقدها ۰

جهت اطلاع از آدرس جدید سایت، ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
فیلم دی ال
شب
روز